Сторінки

21.10.14

Грецький стиль в інтер'єрі

Характерні особливості: естетика, простота, гармонія, відсутність розкоші.
Символи:
лавровий вінок, людські скульптури, грифон, арфа, кораблі, Мінотавр, Геркулес, грецькі боги (Посейдон, Ніка, Афродита та ін.)
Оздоблення/предмети: амфори, меандровий орнамент, оливкова гілка, бюсти з глини, балки, колони з людськими обличчями або рослинними капітелями, мозаїка, горизонтальна полоска, арки, ніші, великі вікна, ковані прикраси, геометричні форми, драпірування меблів
Матеріали: 
глина, дерево, камінь, мармур, льон, шерсть, шовк, шкіра, хлопок.
Кольори: білий, синій, бірюзовий, лимонний, блакитний та ін. кольори холодних відтінків.








              Як видно, інтер'єр у грецькому стилі може бути затишним та простим, навіть іноді надто простим, а може — більш величним. Не завжди відсутність меандрового орнаменту означає, що це не є грецький стиль, але завжди присутність предметів розкошу та дорожчих матеріалів означатиме якраз точно, що перед вами не грецький стиль.
             Особисто мені грецький стиль дуже імпонує. :)

Цікавий факт. Греки знали про оптичні ілюзії, напевно, більше нас з вами. Колони Парфенона не просто звужуються до верху. Їх форма схожа на форму бочки: основа, розширення на висоті близько двох метрів, звуження. Колони здаються нам прямими. Якби вони були прямими, вони здавалися б нам бочкоподібними. У колон різна товщина: якби вона була однаковою, нам здавалося б, що вона різна. Найтовстіші колони — крайні. Вони, на відміну від всіх інших на тлі неба, тому здаються тоншими. Щоб цього уникнути, їх зробили особливо товстими. Сходинки Парфенона — у формі пагорба. Відстань між колонами — різна. До речі, Парфенон побудований в рамках золотого перетину, хоча відкрите воно було лише в п'ятнадцятому столітті. В результаті всього цього Парфенон — легка, повітряна споруда, поряд з яким, кажуть, хочеться сміятися і танцювати.

Немає коментарів:

Дописати коментар