Сторінки

23.10.14

Римський стиль в інтер'єрі

Характерні особливості: симетрія, величність, розкіш, аристократизм, складні та правильні форми, архітектурна композиція з акцентом на центральному об'єкті, простір, перевага освітлення, стеля у формі купола.
Символи:
 Колізей, Імперія, гладіаторські бої.

Оздоблення/предмети: арки, колони, амфори, вази, бюсти та скульптури, зображення битв, фрески, рослинний орнамент, когтиста лапа на кінці ніжок столів та крісел, різьба, штукатурка, гобелени. 
Матеріали:
бронза, золото, срібло, камінь, бетон, дерево, мармур, слонова кістка, шовк, хлопок, бархат, велюр. 

Кольори: білий, бежевий, синій, блакитний, зелений, коричневий, та інші природні кольори та їх відтінки.










                      Рим багато у чому наслідував Грецію, але добавив туди розкоші, помпезності та дороговизни. Важко назвати цей стиль в інтер'єрі затишним, але його можна таким зробити. Найкраще пасуватиме до просторих будинків з високою стелею та яскравим освітленням. Уміло відтворений римський стиль добавить такій оселі ще більше простору і дозволить відчути себе Імператором.
                     Мені було б цікаво почути ваші думки з приводу цього стилю в інтер'єрі, і ще більше — про його втілення, поділіться.
Цікавий факт. А чи знаєте ви, що римську цифру «чотири» — IV, стали остаточно записувати таким чином тільки в XIX столітті, римляни ж завжди писали її як «IIII». Римляни просто не могли дозволити собі зобразити чотири як IV, оскільки цей знак був для них позначенням бога Юпітера, чиє ім'я писалося як IVPPITER. В Середньовіччі зустрічалося звичне нам написання цієї цифри, однак більш популярним залишалося IIII. Цікаво, що на циферблатах годинників, що використовують римські цифри, використовується в основному традиційне «IIII», з естетичних міркувань або по старій пам'яті.

Немає коментарів:

Дописати коментар